Captain Morgan

Reklamní produkce ATL a BTL kampaní.

Rum je neodmyslitelně spjatý s námořníky a piráty. Když se řekne Captain Morgan, každému se vybaví Morgan opírající se jednou nohou o sud rumu. Morgan s colou se stal klasikou v dnešních barech a klubech.


Zadání klienta

Značka Captain Morgan má globální komunikační manuál, který se musí dodržovat. Potřebujeme adaptovat a lokalizovat komunikaci na náš trh. Zajistěte BTL komunikaci zacílenou na mladé lidi v českých barech, klubech a hospodách. Chceme naučit Čechy pít i jiný rum! Captain Morgan je rum, který se dá pít samotný, ale i v míchaných drincích. Vlajkovou lodí je Captain Morgan s colou.


Řešení Chapiteau

My v Chapiteau jsme už měli zkušenosti s komunikací v segmentu prémiového alkoholu a to s ginem Beefeater a Sierra Tequilou. Povolali jsme proto zkušený tým - grafik, DTPák, produkční, fotograf, account, který jsme doplnili o zkušeného produktového fotografa. Vytvořili jsme komunikační plán na několik měsíců dopředu, tak abychom zkoordinovali veškeré práce. Použili jsme úspěšný koncept reklamních balíčků se stíracími losy, který se v barech osvědčil v minulosti.


Výsledek spolupráce

Šestiletá spolupráce se zadavatelem reklamního projektu. Dokázali dodržet globální komunikační manuál značky. Naučili jsme Čechy pít nový rum. Captain Morgan s colou je dodnes klasikou v českých barech a klubech. Dodnes se potkáváme s reklamními předměty z balíčků Captain Morgan. Ať už jsou to čepice, pirátské klobouky, šátky nebo klíčenky. V barech ještě dnes občas vidíme plakáty s produktovými fotografiemi lahví Captain Morgan nebo míchanými drinky.